Výstava děl Michala Nesázala.
Michal Nesázal (*1963)
dokončil studia na Akademii výtvarných umění v roce 1991 v malířském ateliéru Jiřího Sopka. V roce 1992 se stal jedním z prvních laureátů Ceny Jindřicha Chalupeckého, kterou převzal rukou prezidenta Václava Havla. Ocenění získal za soubor kreseb o třínohém psovi Taco, který vznikl na jeho prvním zahraničním studijním pobytu na Univerzity of Western Sydney. Součástí ocenění byl i stipendijní pobyt v Headlands Center for the Arts v San Franciscu, následovaly cesty do Honkongu, Pekingu a Tibetu, účastnil se tvůrčích rezidencí v New Yorku a Vermontu. Michal Nesázal se v 90. letech soustředil na tvorbu site-specific instalací a objektů obsahujících intimní světy s drobným příběhem. Jako člen skupiny Pondělí vnesl do uměleckého přístupu své generace nové konceptuální a osobní postupy, které překračovaly tehdy zažitá postmoderní pravidla. V další fázi tvorby, kolem roku 2000, se Nesázal od těchto tendencí odklonil a plně se soustředil na malbu. Vytváří čisté, magicky barevné krajiny, které jsou hledáním jednoduchosti a krásy. Už tehdy se začíná soustředěně zabývat stavbou, architekturou prostoru, kterým krajina je.
Tento proces jej nakonec dovedl až k současným malbám a kresbám, které jsou ovlivněny zájmem o kvantovou fyziku, astronomii a kosmologii, které se snaží vyložit podstatu prostoru a času. Po roce 2010 je krajina už abstrahovaným symbolem 3D prostoru na kvantové úrovni. Vystavená série obrazů a kreseb z posledních sedmi let je malířskou úvahou nad tím, jak lze ukázat čas a povahu reality v její nejhlubší podstatě a zda to vůbec lze. Je zoomem do nitra reality. Ukazuje jeden jediný moment daného Modelu světa. Zastavený segment základní podoby časoprostoru. Jeden moment a jiný moment. Nejmenší možný moment. Tok momentů. Plátna zachycují hypotetické nejjednodušší jednotky, tvořící Universum. Krystaly času, které se přeskupují z minulosti do budoucnosti.
Mgr. Simona Nesázalová Vladíková, autorka textu a kurátorka výstavy
Výstava věnovaná pobytovým stopám různých živočichů s doprovodnými programy nejen pro školy. Vernisáž se koná ve čtvrtek 22. 6. v 17:00 hod. v malém sále muzea.
Výstava fotografií mělnického patriota Jiřího Čermáka. K vidění bude v prostorách Státního oblastního archivu Mělník až do 4. září, a to každé pondělí a středu od 10 do 16 hodin.
Letní loutková výstava s hernou a soutěží, která potrvá ve velkém sále muzea až do 17. 9.
Chytrá, neotřelá a překvapující komedie zaujala dvě herecké osobnosti, přátele, co spolu odehráli několik sezon v Dejvickém divadle, Hynka Čermáka a Vladimíra Polívku, a nabízí příslib energií nabité atmosféry, jiskřivého divadelního zážitku!
Program pro děti a koncerty na zahradní slavnosti u Husova domu. Vystoupí skupina "Naholou25" s keltskou a irskou hudbou. Společné zpívání pod vedením Honzy Karnolta.
Hudba-Tanec-Zpěv. Přijďte si odpočinout od běžných starostí a zatancovat si při písničkách i na přání se skupinou Bonus.
Jedinečná zábavná show s rádiově řízenými modely. KAMIONY - STAVEBNÍ STROJE - AUTODRÁHA - RC DAKAR
Třetí ročník akce, na které si připomeneme významnou osobnost disent, písničkáře, studenta České zahradnické akademie Mělník a evangelického faráře, Svatopluka Karáska.
Program:
Karáskovy písně, texty i vzpomínky
19:00 folkrocková skupina Oboroh
stánek s občerstvením Martina Russe
Tradiční varhanní koncert.
Vstupné dobrovolné.
84. ročník tradičních slavností vína, pohody a dobré zábavy pro všechny generace. Šest scén, historie, kvalitní mělnický burčák, jarmark i atrakce pro děti. https://vinobranimelnik.cz/program/
Předprodej vstupenek na https://vinobranimelnik.cz/vstupenky/#/