divadlo

Aladin

calendar icon
10.7.20
-
18:00
náplavka před Vinařstvím Bettina Lobkowicz
Mapa
ZRUŠENO

Divadelní představení bude uvedeno v rámci výroční plavby Lodi Tajemství v Mělníku na Náplavce u vinařství Bettina Lobkowicz!

Doporučená věková hranice: 6+

Délka představení: 60 min. bez přestávky

Vstupenky: https://goout.net/cs/listky/aladin/letg/

Putování exotickou krajinou za velkým dobrodružstvím.

Rodinné divadelní představení „Aladin“ zve do světa příběhů „Tisíce a jedné noci“. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do kterého přivádí i svoji novou lásku – princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, který o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit – svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého velblouda, přítele se kterým se během svého putování potkává. Matěj Forman spolu s autorským týmem vytvořil magické představení, kde pomocí loutek, stínohry, výtvarné dekorace i působivého hlasu a hudby ožívají karavany velbloudů, otevírají se brány velkolepého paláce a pod nebem plným hvězd se rozprostírá nedozírná krajina pouště. Toto rodinné představení hledá všemožnými prostředky způsob, jak přenést dětské i dospělé diváky do míst, kde na samé hranici fantazie začíná cesta a na ní velké dobrodružství.

Režie: Matěj Forman
Scénografie, kostýmy, masky a marionety: Josef Sodomka, Andrea Sodomková & Matěj Forman
Hudba: Daniel Wunsch
Choreografie: Veronika Švábová
Světla: Petr Goro Horký & Tomáš Morávek
Zvuk: Tomáš Vondráček & Philippe Leforestier
Hrají: Anna Duchanová, Tereza Hradilková, Josef Sodomka, Radim Klásek, Vít Maštalíř, Jan Niesyt
Výroba marionet a dekorací: Antonín Maloň, Tereza Komárková, Martin Lhoták, Radomír Vosecký, Petr Goro Horký, Vladimír Všetečka a spolupracovníci Divadla bratří Formanů
Produkce: Jakub Hradilek

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Loď Tajemství, Divadlo bratří Formanů

Letní scéna Divadla Na Maninách

calendar icon
16.7.20
-
24.7.2020
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna pražského Divadla Na Maninách:

16. 7. od 19 hodin – Cena za něžnost – hrají: Jitka Čvančarová, Jana Janěková, Alexej Pyško, Martin Polách

17. 7.  od 19 hodin - Marián Vojtko – koncert

18. 7. od 19 hodin - Muži o ženách - stand up show, Tigran Hovakimyan a Jiří Jakima

19. 7. od 19 hodin – Sex noci svatojánské – hrají: Václav Kopta, Barbora Munzarová, Jaromír Meduna, Máša Málková, Radek Zima, Sandra Černodrinská/Sarah Haváčová

20. 7. od 19 hodin – Hra se smrtí – hrají: Otakar Brousek, Pavel Batěk

21. 7. od 19 hodin – Slepá láska – hrají: Carmen Mayerová, Eliška Jansová, Petr Buchta, František Skopal

22. 7. od 19 hodin – Žena, která uvařila svého manžela – hrají: Ilona Svobodová, Nela Boudová, Otmar Brancuzský

23. 7. od 19 hodin – Kdo se bojí postele? –hrají: Kristýna Podzimková, Karel Zima

24. 7. od 19 hodin - Jiří Bárta – violoncello –koncert – Jiří Bárta, Josef Bárta

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Cena za něžnost

calendar icon
16.7.20
-
16.7.2020
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna pražského Divadla Na Maninách.

Účinkují: Jana Janěková, Jitka Čvančarová, Alexej Pyško, Marcela Holubcová, Jan Fišar / Robert Jašków / Míla Mejzlík / Martin Polách, Daniela Choděrová / Kateřina Sedláková

Režie: Viktorie Čermáková

Délka představení: 135 minut vč. přestávky


Divadelní hra Dana Gordona vznikla podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal hned pět prestižních filmových Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film. Hra stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramu, předvádí téměř 30 let vztahu dvou žen, matky a dcery. Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a kontrolovat život.

V průběhu hry sledujeme Emminu snahu vymanit se z matčina područí, která vyvrcholí manželstvím s floutkem Flapem, se kterým má tři děti – a ani jedno nepojmenuje tak, jak by si matka přála. Pak ale Emma one­mocní rakovinou a vztah obou žen se mění, u Emminy smrtelné postele si věčně nespokojená Aurora konečně uvědomí, jak dceru miluje.

Osvěžující komediální akcent vnáší do hry krom neustálého špičkování se matky s dcerou i postava bývalého astronauta, opilce a sukničkáře Garretta, který se vytrvale pokouší získat nedostupnou Auroru. Ve filmu tuto postavu neodolatelně ztvárnil Jack Nicholson, matku s dcerou hrály Shirley MacLainová a Debra Wingerová.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Muži o ženách

calendar icon
18.7.20
-
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna pražského Divadla Na Maninách.

Stand-up show.

Účinkují: Tigran Hovakimyan, Jiří Jakima


Komici z televizního pořadu Comedy Club Tigran Hovakimyan a Jiří Jakima přijíždí do vašeho města, aby bez obalu rozebrali téma muži versus ženy.

Chtěli jste vždycky vědět, co si my muži myslíme o něžném pohlaví, ale báli jste se zeptat? Potom je stand-upová komediální show “Muži o ženách” právě pro vás!

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Hra se smrtí

calendar icon
19.7.20
-
19.7.2020
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna pražského Divadla Na Maninách.

  • Účinkují: Otakar Brousek, Pavel Batěk
  • Režie: Tomáš Vondrovic
  • Kostýmy: Dana Malá
  • Scéna: Ivo Židek
  • Adaptace textu: Tomáš Vondrovic


Napínavá a rafinovaná komedie, souboj dvou rovnocenných hráčů – manžela a milence – o lásku nepřítomné dámy. Střet dvou světů a dvou inteligencí: kdo a za jakou cenu zvítězí? Oba hrají doslova nejvyšší hru na kočku a myš, pouze nevíme, kdo je kdo. Humor poněkud detektivní, až černý, mystifikace, bitky nejen slovní, poslání nejen tohoto příběhu.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Malej a velká

calendar icon
20.7.20
-
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna pražského Divadla Na Maninách.

Stand-up show.

Účinkují: Arnošt Frauenberg a Adéla Elbel


Na vládní uvolnění jsme připraveni, stejně jako na všechny, co se s námi chtějí promořit smíchem... je to tour, takže jsme v létě hotovi objet kdejakou Vaší sokolovnu!

Video pozvánka: https://youtu.be/l2ezln4oHpA

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Slepá láska

calendar icon
21.7.20
-
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna pražského Divadla Na Maninách.

Účinkují: Carmen Mayerová, Eliška Jansová, Petr Buchta, František Skopal


Mladá newyorkská herečka Sofie zoufale hledá angažmá. Její přítel Mark navíc prohýřil jejich poslední peníze. A proto Sofie přijme nabídku osamělé vdovy Charlotty a předčítá jí ze starého deníku jejího milence. Stará dáma před mnoha lety přišla o zrak a při napínavé cestě do minulosti opět ožívá. Najevo vyjde nejedno tajemství. Mark a jeho vypečený kamarád Jeff však jeví zájem o něco zcela jiného - u Charlotty v obýváku visí Monetův vzácný obraz. Kde je hranice mezi láskou a zločinem? Jak se Sofie nakonec zachová? Události dostanou strhující spád.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Žena, která uvařila svého manžela

calendar icon
22.7.20
-
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna pražského Divadla Na Maninách.

Účinkují: Ilona Svobodová, Nela Boudová, Otmar Brancuzský

Režie: Petr Kracik


"Tato velmi originální a vtipná černá komedie je exkurzí do světa žárlivosti, zrady, nevěry, klamů a ponížení a ukazuje nový význam rčení, že „láska prochází žaludkem“.

Autorka sice předepisuje strohou scénu bez rekvizit a uniformní oblečení, aby veškerá divákova pozornost byla soustředěna na dialogy, ale zároveň rozvíjí velmi peprné a vtipné situace, ve kterých nabízí velký prostor pro hereckou exhibici.

Toto originální řešení manželského trojúhelníku, by měli shlédnout všichni, kdo někdy manželským trojúhelníkem prošli, právě procházejí nebo budou procházet…"

Kenneth a Hillary žili ve spokojeném manželství - téměř dvacet let, než se Kenneth, procházející krizí středního věku, zamiloval do jiné ženy. Zprvu se zdálo, že Laura představovala vše, co Kennethovi v manželství scházelo, ale brzy se mu milostná aférka vymkla z rukou a nastal kolotoč lží, výmluv, obviňování a ...rozvod.

V novém životě s Laurou však také nemá na růžích ustláno.

Laura je sice ztělesněním jeho sexuální touhy, ale vůbec neumí vařit! Z jejích kuchařských pokusů je mu zle. Znovu začíná kolotoč lží a ... tajných úniků do kuchyně bývalé manželky...

Upřímně, dámy! Která z nás alespoň jednou nepronesla větu: "Já ho zabiju!"

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Kdo se bojí postele

calendar icon
23.7.20
-
19:00
Zámek Mělník
Mapa
ZRUŠENO

Letní scéna Divadla Na Maninách.

Účinkují: Kristýna Podzimková, Karel Zima

Režie: Jindra Kriegel

Autor: Patricio Villalobos

Hudba: Johann Pachelbel

Délka představení: 120 minut


Komedie z pera Patricia Villalobose, autora povídek, divadelních her, filmových scénářů a divadelního režiséra. Působí v Santiago de Chile a z jeho autorské dílny pocházejí světově úspěšné divadelní komedie jako The amo y te odio...por completo (2006; Miluji tě a nenávidím...z celého srdce), Happy Hour (2006), Hasta que tu madre nos separe (2007; Dokud nás tvá matka nerozdělí)... Čtyři nezávislé příběhy, které spojují mezilidské vztahy, jedna postel a samozřejmě problémy.


Příběh první:

Novomanželé se chystají na svou svatební noc. ONA k této důležité chvíli svého života přistupuje plna obav, předsudků a úzkosti. ON má před sebou jediný cíl: konečně po osmi letech vztahu uskutečnit i jeho fyzickou stránku a dostat - nyní již svou novomanželku - do postele.

Příběh druhý:

šéfová je na služební cestě se svým podřízeným, který myslí pouze na práci. Šéfová se rozhodne předstírat nevolnost a využít všech možných způsobů jak by svého podřízeného svedla. Rozhodne se ubytovat v motelu u cesty....

Příběh třetí:

Dvojice zlodějů se po vyloupení klenotnictví ukryje v hotelovém pokoji. Adrenalin, strach a napětí z právě prožitého nebezpečí a k tomu vědomí, že je hledá policie - to vše v každém z nich probudí naprosto nečekané a neznámé city, kterým jsou nuceni se postavit...

Příběh čtvrtý:

Po dlouholetém monotónním a stereotypním vztahu se manželka rozhodne prolomit všednost a vztahu znovu dodat jiskru. Snaží se ze všech sil manžela vymanit z letargie a nezájmu, do kterého za ta léta zabředl. Jemu ale pokusy o změnu nejsou po vůli a tak začne dělat vše pro to, aby ho jeho manželka nedostala do postele a nedosáhla tak svého...Co bude dál?

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Zámek Mělník, Divadlo Na Maninách

Hra o trůn

calendar icon
5.8.20
-
16:00
park před MKD
Mapa
ZRUŠENO

Novocirkusové představení dua Bratři v tricku v rámci Relaxačního art parku u MKD.

Toaletní pohádka na malou i velkou od 4 let.

Když musíš, tak musíš! Odskočte si s Bratry v tricku, kteří hravou formou míří přímo na mísu ožehavého tématu a nejen žonglováním záchodovými prkýnky, papíry a štětkami přibližují nejmenším divákům místo, kam i císař pán chodí sám. Spláchněte starosti na originální vyvoněné rodinné show, ve které jde o… trůn!

Délka představení: 45 minut
Vhodné od: 4 let
Jazyk: česky
Účinkují: Adam Jarchovský, Václav Jelínek
Loutky a scéna: Klára Fonová
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Karel Kratochvíl
Produkce, Michaela Holbíková, ART Prometheus

Vstupné: 50 Kč / 60 Kč.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

Bratří speciál

calendar icon
5.8.20
-
19:00
park před MKD
Mapa
ZRUŠENO

Jedinečné a neopakovatelné představení, o jehož průběhu rozhodují diváci. Bratři v tricku přivážejí rekvizity ze svých představení, mezi nimiž nechybí Malíři, úspěšná Plovárna nebo Prasečí cirkus. Bratří speciál – žonglérské miniatury, to jsou pečlivě vybraná čísla ze všech těchto představení, vložená do klobouku. Račte losovat! Diváky čeká neutuchající studnice humoru – laskavého i sebeironického, v kombinaci s bravurně zvládnutým žonglérstvím.

Představení v rámci Relaxačního art parku v sadech u MKD.

Vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč
Online předprodej od 1. 7. 2020.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

Letkyně / Holektiv

calendar icon
10.8.20
-
19:00
park u MKD
Mapa
ZRUŠENO

Tři odhodlané letkyně sestrojí své letadlo a vy jistě uvěříte, že vzlétne! Letkyně jsou pouliční představení, ve kterém diváci zažijí romantickou atmosféru prvních aeroplánů, kdy létání bylo něco zcela nového a zázračného. Holektiv, fungující od roku 2016 ve složení Karolína Křížková, Eva Stará, Andrea Vykysalá propojuje ve svých projektech žánry současného tance, divadla a nového cirkusu. Letkyně jsou poetickou sondou do světa letectví, kde výšiny, lety a pády působí také jako analogie světa novocirkusového umělce.

Před představením se od 16.00 uskuteční bezplatný workshop párové akrobacie pro rodiče s dětmi.

Představení v rámci Relaxačního art parku v sadech u MKD.

Vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč
Online předprodej od 1. 7. 2020.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

LiStOVáNí: Jak být klukem/ holkou

calendar icon
13.8.20
-
19:00
park u MKD
Mapa
ZRUŠENO

Čtení z knih Jak být klukem z pera Jamese Dawsona a Jak být holkou od Hayley Long, aneb Vše, co jste chtěli vědět o pubertě a báli jste se googlit, provede posluchače úskalími, která na kluky a holky čekají v dospívání. Hormonální změny, nástrahy společenské džungle, sex i partnerství, to vše nastoluje otázky, s nimiž je třeba se vypořádat, a otevřené, necenzurované, zato inteligentní a vřelé knihy od výborných autorů pomohou s pochopením, že být klukem / holkou je to nejlepší, co vás mohlo potkat.

Akční scénické čtení pro mládež a dospělé v rámci Relaxačního art parku v sadech u MKD.

Vstupné v předprodeji 80 Kč / na místě 100 Kč
Online předprodej od 1. 7. 2020.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

Edith Piaf: Dnes nechci spát sama | Divadlo Kampa.

calendar icon
18.8.20
-
19:30
divadlo
Mapa
ZRUŠENO

Divadelní představení inspirované životopisem Edith Piaf od Simone Berteaut, nevlastní sestry slavné zpěvačky. Šansonové písně Edith Piaf i její životní příběh inspirují k interpretaci mnoho hudebních, divadelních i filmových tvůrců. Na jedné straně její sláva dosáhla vesmírných výšin, na straně druhé upadala do tragické sebedestrukce. Je otázka, zda by Edith Piaf byla tou geniální zpěvačkou bez svých pádů, vzletů i tragických dramat, vždyť jak sama říkala: „Šanson je vlastně příběh, a ten musí být takový, aby mu lidé věřili. Musí rvát srdce a naříkat, to je můj žánr.“

Představení v rámci Relaxačního art parku se odehraje v divadelním sále MKD.

Vstupné v předprodeji 150 Kč / na místě 180 Kč
V předprodeji od 15. 6. 2020.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

Romeo a Julie + The Cube | Chůdadlo

calendar icon
26.8.20
-
20:00
park u MKD
Mapa
ZRUŠENO

Slavná hra Williama Shakespeara odehraná partou potulných kejklířů a cirkusáků. Střídají se humorné výstupy kejklířů se samotnými scénami z Romea a Julie. Celá tragédie je odehrána pomocí závěsné akrobacie na šálách, žonglování, párové akrobacie a tance, představení kombinuje prvky klasické činohry a nového cirkusu.

Po představení bude následovat impozantní fireshow, v níž mezi obvyklými ohňovými prvky upoutá především hořící obří kostka.

Představení v rámci Relaxačního art parku.

Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.
Online předprodej od 1. 7. 2020.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

LiStOVáNí: Mrtvý holky

calendar icon
27.8.20
-
19:00
park u MKD
Mapa
ZRUŠENO

Neobvyklou, často fantaskní atmosférou prodchnuté romány a novely Miloše Urbana vzbudily velký čtenářský a kritický ohlas nejen u nás, ale i v zahraničí. Mrtvý holky jsou jeho první povídková sbírka s příznačným podtitulem Deset divných povídek aneb 10 koček ve 3 různých oblečcích! Podtitul je víc než přiléhavý, každá z povídek se něčím vymyká, ať už ponurou, téměř gotickou strašidelností, šokující brutalitou, nebo nepochopitelnou absurdností, diváky čeká vše, jen ne nuda.

Představení v rámci Relaxačního art parku.

Vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 100 Kč.
Online předprodej od 1. 7. 2020.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

Černoušek Bum-ti / Africká pohádka

calendar icon
28.8.20
-
16:00
sady u MKD
Mapa
ZRUŠENO

Příběh afrického černošského chlapce, který hledá vodu a bubínek. Na cestě potkává různorodá africká zvířata, která se snad nemohou povahově ani vzhledově navzájem víc lišit: Opici, Žirafu, Lva a Hada. V pestrém představení s textem Libora Šmatelky účinkují velké výrazně barevné textilní loutky, které dokáží děti snadno oslovit a zaujmout, pohádku oživují půvabné písničky.

Před představením se uskuteční od 14.30 hodin workshop skupinového bubnování pro děti, cena workshopu je 30 Kč.

Představení v rámci Relaxačního art parku u MKD.

Vstupné v předprodeji 50 Kč / na místě 60 Kč.
Online předprodej od 1. 7. 2020.

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:
Mekuc

Gedeonův uzel

calendar icon
10.9.20
-
10.9.2020
19:00
ZRUŠENO

Náhradní termín za zrušené představení 18. 3. 2020.

Emotivní hra o lásce, mateřství a genialitě, která mnohdy bývá přítěží.

Učitelka prvního stupně přijímá nečekanou návštěvu, matku jednoho ze svých žáku. Rozhovor se odehrává v učebně 5. třídy základní školy na předměstí Chicaga, schůzka s matkou byla řádně domluvena, ale učitelku přesto překvapí, že k ní dojde. Gedeon, syn o nemž se celou dobu jedná, byl dočasně vyloučen ze školy. Provedl totiž něco, co je pro všechny záhadou a jeho matka se chce dopátrat příčiny toho, co se vlastně stalo…
Před našima očima se odehrává velmi silný rozhovor dvou žen o problémech soudobé výchovy – jak té rodičovské, tak té školní.

Účinkuje divadlo SpoluHra.

Režie: Petr Strnad
Dramaturgie: Jaroslav Capanda
Hudba: Petra Horváthová

Hrají:

Vilma Cibulková a Kateřina Kaira Hrachovcová / Alžbeta Stanková

Vstupné: 390 Kč

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel:

Jiří Suchý & Jitka Molavcová & Orchestr divadla Semafor

calendar icon
15.9.20
-
15.9.2020
19:00
Mělnické kulturní centrum
Mapa
ZRUŠENO

edna z velkých osobností české kultury, Jiří Suchý, se představí za doprovodu orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody. Společně se svou dlouholetou kolegyní Jitkou Molavcovou nás pozve do zlaté éry Semaforu. V programu zazní všechny známé písničky, jako jsou například Pramínek vlasů, Klokočí, Blues pro tebe, Lípa zelená, Marnivá sestřenice a další.

Jiří Suchý, polovina z autorské dvojice Suchý&Šlitr, je znám především jako zpěvák, textař a herec. Divadlo, které založil právě s Jiřím Šlitrem, se stalo v šedesátých letech kultovní scénou české kultury a na vstupenky na představení se stály stometrové fronty. Většina písniček napsaná autorskou dvojicí Suchý&Šlitr zlidověla a dodnes se mnozí interpreti české popmusic k jejich odkazu hlásí.

Jitka Molavcová nastoupila do Divadla Semafor v roce 1970, stala se jednou ze semaforských „girls“, kde zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. Hlavní role přišla ve Smutku bláznivých panen a ve hře Faust, díky níž Suchý definitivně našel jevištního partnera a od té doby tvoří nerozlučnou uměleckou dvojici. Nejslavnější je samozřejmě spojení Jonáš – Melicharová.

Tímto zveme všechny, kteří mají rádi humor a písničky geniální autorské dvojice na tento jedinečný koncert.

Vstupné: 390 Kč

Více...
Odkazy:
WEBFB
Pořadatel: